نخستین رویداد ملی ایده‌بازار تجهیزات پزشکی با هدف شناسایی و همسو سازی ظرفیت‌های ناشناخته در این حوزه، آذر ماه امسال در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می‌شود.

به گزارش گروه اخبار رویدادهای علمی و پژوهشی و به نقل از پایگاه اینترنتی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، نخستین رویداد ملی ایده‌بازار تجهیزات پزشکی با شعار «فناوری سلامت، اقتصاد دانش‌ بیان و توسعه سلامت ملی» آذرماه سال جاری در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می شود.

 

این رویداد با همکاری معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دانشگاه علوم پزشکی ایران و بخش خصوصی برگزار خواهد شد.

هدف از برگزاری این رویداد، شناسایی و همسو سازی ظرفیت‌های ناشناخته، در راستای حل مسائل موجود در حوزه سلامت و اقتصاد کشور است.

فناوران می‌توانند با مراجعه به تارنمای رویداد حداکثر تا ۳۰ مهرماه ۱۳۹۹ نسبت به ارسال طرح‌های خود اقدام کنند.

این ایده‌بازار برنامه دارد با شناسایی فناوری‌ها و طرح‌های برتر این حوزه و هدایت آن‌ها به سمت جامعه سرمایه‌گذاران کشور، با حمایت مادی و معنوی طرح‌ها و در راستای تجاری‌سازی آن‌ها، گامی مؤثر در مسیر رفع چالش‌های حوزه فناوری سلامت کشور بردارد.

 

ایده‌بازار امیرکبیر به عنوان کارگزار رسمی دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت، مسئولیت شناسایی و راهنمایی طرح‌ها به کمیته فناوری اطلاعات و رباتیک پزشکی این دفتر را برعهده دارد.

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان غذا و دارو، اداره ‌کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، انجمن صنفی متخصصان تجهیزات پزشکی، مدیریت فناوری و توسعه نوآوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی – درمانی شهید بهشتی، مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی ایران و شتاب‌دهنده هلثیو از دیگر حامیان این رویداد ملی هستند.